Dosingscrew CPM 300

Sold
Dosingscrew CPM 300
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 300 |
| Condition | Used |
| Stock Number | DOS-CPM-300-0013 |
| Motor capacity in kW | 3 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| RPM | 50 |
| Capacity in m3 | 20-3 m |
| Dimensions internal | 300 x 1850 mm |
| Dimensions external | 2100 x 600 x 640 mm |

