Dosing screw Wynveen DS270

Sold
Dosing screw Wynveen DS270
Specifications
| Manufacturer | Wijnveen |
| Model | DS270 |
| Condition | Used |
| Stock Number | DOS-WYN-DS270-0003 |
| Motor capacity in kW | 2,2 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| RPM | 1450 |
| Dimensions internal | 270x2320 mm |
| Dimensions external | 700x3200 mm |







