Pellet press Andritz Paladin 1600-2R

Pellet press Andritz Paladin 1600-2R
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Andritz-Simon Heesen |
| Model | Paladin 1600-2R |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P1600-0142 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 850 mm |
| Die track | 210 mm |
| No. of rollers | 2 |
